Model roku

 

Cena

knob
Zrušit filtr

PINARELLO

(19 produktů)

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH

PINARELLO

Historie
 
Dějiny jedné z nejznámějších cyklistických značek se začaly psát již roku 1922, kdy se v Cateně di Villorba narodil jako devátý ze dvanácti dětí Giovanni Pinarello. Narodil se do nelehké doby, která byla poznamenávána dvěma světovými válkami a i přesto byl život zakladatele značky poznamenán dvěma sny. Tím prvním byla profesionální cyklistická kariéra. Toto přání se mu vyplnilo v roce 1947, kdy po více jak šedesáti vítězstvích v kategorii amatérů dostal svojí vlastní profesionální smlouvu. Se závodní cyklistikou začal Giovanni když mu bylo sedmnáct. Souběžně ale od patnácti let pracoval v dílnách Paglianti. Jednoduchou rovnicí dojdeme k závěru, kam se ubíraly další aktivity tohoto velikána po roce 1952, kdy ukončil aktivní kariéru.
Léta závodění Giovanna přivedla na důležitou myšlenku, a to spojení obchodu a propagace. Spolu se štěstěnou a 100 000 lirami, půjčenými od již tehdy slavného stavitele Bottechii, si v roce 1952 Giovanni otevřel svůj první obchod v Trevisu. Ekonomicky prosperující kraj připravil úrodnou půdu pro rozmach firmy a tak již po několika letech, přesněji roku 1957 podporovala značka Pinarello první regionální tým Padovani. Rok 1960 pak znamenal vstup do opravdové profesionální cyklistiky, kde se s většími či menšími úspěchy pohybuje dodnes.
V současné době se o chod firmy starají jeho potomci. Dcera Karla a jeho dva synové, Fausto a Andrea.

V nabídce firmy Bikegallery objevíte jak městská kola Pinarello, tak i silniční kola Pinarello, ale i silniční rámy Pinarello.

V nabídce Bikegallery ale objevíte další silniční kola různých výrobců.
Zavřít