Model roku

 

Zobrazit

Cena

knob
Zrušit filtr

MET

(28 produktů)

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH

HELMY MET

Každá helma MET představuje unikátní stylovou záležitost, která čerpá z dlouhé a bohaté historie italského designu. Čisté a ladné linie, kompaktní a harmonické tvary a samozřejmě luminiscenční barvy MET produkce, jsou perfektním příkladem této tradice. Helmy MET nejsou jen pro vaši ochranu, ale vyjadřují také styl a vysokou třídu. Kromě dokonalého tvaru se helmy MET vyvíjejí také po technologické stránce - každý rok přijdou jejich inženýři s nějakým velepšením nebo novinkou. Všechny modely jsou vyráběné s maximální péčí a každý kus je náležitě testován. Jméno MET garantuje maximální bezpečnost, pohodlí a elegenci na vašich bikerských cestách.

Tato italská společnost se zabývá vývojem a výrobou cyklistických přileb na špičkové úrovni, používá techniku IN MOLD – tvrzený polystyren. 

Mezi nejbohatší kategorii řadíme cyklistické helmy na horská kola. Hlavním rysem jsou kšilty na helmách. Tak poznáte helmu na horské kolo od helmy na kolo silniční. Nastavení obvodu hlavy přivítáte, díky tomu vám helma padne jako ulitá.

Jak již víte, helmy bez kšiltu ocení hlavně milovníci silničních kol. Italská firma na těchto helmách intenzivně pracuje a každý rok přichází s ještě lepšíma přilbama. Cyklistické helmy MET na silniční kola mají velké množství větracích otvorů a štelování obvodu hlavy.

Italové myslí i na ty nejmenší a ve své nabídce má i dětské cyklistické helmy MET.

 

ICE lite konstrukce

Helma Vám nabízí vynikající konstrukční vlastnosti, díky ICE lite technologii. Tato exklusivní technologie je vyvinuta inženýry v laboratořích značky MET. Díky použití tři odlišných materiálu, při konstrukci skeletu, bylo dosaženo vysoké homogenity celku, který je mimořádně odolný vůči mechanickému poškození, při zachování velmi nízké hmotnosti. ICE technologie nachází svou inspiraci u krunýřů živočichů.

 

Gelové 02 antialergické výstelky

Gelové antialergické vnitřní vycpávky. Vycpávky jsou vyrobeny z thermo-stabilizačního polyureatnu a morfologického gelu. Jedná se exkluzivní technologie vyvinutou inženýry ve výzkumných laboratořích značky MET. Díky použitému materiálu, se výstelky přizpůsobí přesně proporcím Vaší hlavy. Materiál výstelek pochází z lékařského průmyslu. Výstelky jsou hypoalergenní a anti-bakteriální.

 

Safe-T Smart

Týlní upínací systém, který lze vertikálně a horizontálně nastavit. Kolečkem ve středové části nastavuje velikost obvodu hlavy. Vertikálním posuvem nastavuje ideální polohu upínacího systému. Díky širší a lehčí styčné ploše upínacího systému, se tlak rovnoměrně rozloží a přispává tak, k většímu komfortu při nošení.

 

In-Mould inteligentní Fusion konstrukce

In-mould konstrukce se skládá z vnějšího polykarbonátu, který je vstřikován za vysokých teplot do obvykle šedého či černého polyesteru. Díky inteligentnímu Fusion procesu zpracování, je hustota použitého materiálu proměnlivá v závislosti na charakteristikách každého modelu helmy. Výsledkem je helma, která Vám nabídne optimální poměr mezi váhou, objemem a absorpčními vlastnostmi.

 

Safe-T Twist 2

Týlní upínací systém pro pevné uchycení helmy na hlavě. Kolečkem ve středové části nastavuje velikost obvodu hlavy.

 

Safe-T e-Twist

Týlní upínací systém pro pevné uchycení helmy na hlavě. Kolečkem ve středové části nastavuje velikost obvodu hlavy. Pro větší bezpečnost při jízdě v noci, nebo při průjezdu tunelem, kolečko pro nastavení velikosti je současně i LED blikačka. Blikačku jednoduše spustíte i za jízdy, díky intuitivnímu ovládání.

 

Ergonomie dětských helem

Dětské helmy MET, prvořadě myslí na maximální bezpečnost dětí. Tvar přilby odpovídá nárokům anatomie dětského těla. V případě nárazu, je tvar a zpracování přilby uzpůsobeno tak, aby byl tlak rozptýlen mimo fontanelu. Fontanela je část dětské lebky, která v prvních letech života dítěte postupně srůstá. Jedná se tedy o nejcitlivější místo na hlavě dítěte.

Tvar dětských přileb MET je také uzpůsoben pro jízdu v sedačce. Zadní část přilby tvoří dítěti opěrku, která udržuje hlavu dítěte v přirozené poloze.

 

HES konstrukce

V případě pádu je tlak na helmu soustředěn nerovnoměrně na jedno místo. Díky HES konstrukci a homotetickému skeletu, je tlak rovnoměrně rozložen do celé plochy přilby. Tento výjimečný design a výrobní technologii v současnou chvíli zvládá pouze značka MET.

 

Technologie Ultimate

Jedná se o technologii, která za použití kompozitního materiálu, posiluje polystyrenovou a polykarbonátovou vrstvu v nejkritičtějších oblastech skeletu. Díky této technologii, je možné snížit hustoty materiálu v těchto oblastech, při zachování stejných absorpčních vlastností.

Zavřít